prezidentské voľby 2019

všetko o čo chcete diskutovať vo všeobecnosti nájdete tu

komu by si dal svoj hlas?

Zuzana ČAPUTOVÁ
14
82%
Maroš ŠEFČOVIČ
0
Žiadne hlasovania
Róbert MISTRÍK
0
Žiadne hlasovania
Štefan HARABIN
0
Žiadne hlasovania
Marian KOTLEBA
0
Žiadne hlasovania
Béla BUGÁR
0
Žiadne hlasovania
Milan KRAJNIAK
0
Žiadne hlasovania
František MIKLOŠKO
0
Žiadne hlasovania
Eduard CHMELÁR
3
18%

Celkom hlasov: 17
Užívateľov profilový obrázok
Uhlik
Dátum registrácie: 10. Februára 2019, 23:01

Re: prezidentské voľby 2019

Príspevok od užívateľa Uhlik » 7. Apríla 2019, 23:02

PS financuje Stefunko nie? Takze stale je on ten, kto rozhoduje. To je jeden dovod, preco su nevolitelni - Stefunko ako osoba je totalne mimo.

Druhy dovod je ich vizia, ak to teda uz nezmenili - vyssie dane, viac uradnikov, silnejsi stat. To je absolutne neprijatelne a chore. Som zvedavy ci niekedy daju dokopy nejaky program a navrhy, ktore chcu presadit. Potom sa k tomu bude dat normalne vyjadrit.

A varovny prst je Beblavy, vieme ako dopadli vsetky strany, kam on prisiel, ale to len pomimo ;)

Truban je ten z Websupportu nie? Nejako extra ho nepoznam, nevidel som s nim ziadnu debatu, ale ak niekto vybudoval websupport, co povazujem za pomerne velku a uspesnu firmu bez obchodovnia so statom, tak je mala sanca, ze je uplny idiot. Cize z tohto pohladu je to urcite krok spravnym smerom.
salwan
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 00:02

Príspevok od užívateľa salwan » 7. Apríla 2019, 23:18

k tomu vallovi este.

nepocul som este politika tak putavo rozpravat o tych jeho urbannych temach. urobilo to na mna dojem a to ani poriadne nepoznam bratislavu. vidno, ze tym zije. z hlavy akoby poznal kazdu ulicu, ake ma problemy a aku ma predstavu.

truban urcite nebude idiot. okrem websupportu sa podielal na slovensko.digital, co je velke plus a pekny pribeh.
len mi proste nesedi na poziciu akehosi komunikatora, politickeho stratega a ideologa - cim vsetkym by mal IMO schopny predseda strany byt.
zigo
Dátum registrácie: 12. Februára 2019, 15:13

Príspevok od užívateľa zigo » 7. Apríla 2019, 23:28

to salw: ved, mne tiez vobec nevonia na tej pozicii. snazil som sa najst aspon ake take plusy
zigo napísal:
7. Apríla 2019, 20:29
ma za sebou putavy pribeh (ok, tu niekde to asi konci)
ani si nemyslim, ze tam pobudne roky rokuce. taky beblavy je uplne inde, aj kiska sa zlepsil retoricky

btw, z celeho PSka je v odbornejsich diskusiach imho najschopnejsi dubeci (mozno este zora jaurova? simecka ml?) - fakty, nie pocity, up-to-date, maju nacitane, poznane, vystudovane dobre skoly abroad - ale zjavne sa vidia trosku inde. truban je kalkulacka, ucebnicovy produkt tech uni bez stipky "ludskejsej" emocie )
salwan
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 00:02

Príspevok od užívateľa salwan » 7. Apríla 2019, 23:35

j, este by som podpichol, ze som zvedavy, ci sa najde aspon nejaky protikandidat, alebo uz je #vybaveno
zigo
Dátum registrácie: 12. Februára 2019, 15:13

Príspevok od užívateľa zigo » 8. Apríla 2019, 00:11

to uhlik: truban predal websupport za over 10 mega eur (rozumej moze to byt aj 15), kde bol 50% vlastnikom. velmi pochybujem, ze stefunko disponuje vacsim zazemim (j, tiez mal nejake mensie percento)

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/18 ... o-politiky

odbocim, mne su skor sympaticke tie ich aktivitky zdola - bunky po republike atd - akesi hnutie, co posobi celkom uveritelne. hej, ideologicky je to povedzme macronovsky stred smrncnuty dolava (aj ked pri trubanovi, ňo :mrgreen:)

inak, spominate si este na SKOK ci 99%? brr, typicke pravicacke sukr firmy )
Ja
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 10:43

Príspevok od užívateľa Ja » 8. Apríla 2019, 07:35

schelmy napísal:
7. Apríla 2019, 22:25
ani Truban, ani Beblavy a dokonca ani Kiska sa nehodia do vodcovskej pozicie. som zvedavy, ci si to uvedomia a najdu niekoho uveritelnejsieho.
to je prave ta chyba...ta predstava, ze na cele kazdej strany musi byt nejaky vodca, alfasamec, egomaniak typu fico, meciar, ale aj sulik a pod.....ktory o vsetkom rozhoduje, atd....to len unas su stale take potreby a nie nejaky normalny leadership..zvlast, ked strana ma byt zamerana na nejakych ideach, atd.....ja len dufam, ze kiska takym lidrom nebude......a este to by ma zaujimalo, koho uveritelnejsieho? schvalne povedz aspon 3 mena.....ze z coho vyberat
Ja

Príspevok od užívateľa Ja » 8. Apríla 2019, 07:37

Uhlik napísal:
7. Apríla 2019, 23:02
PS financuje Stefunko nie? Takze stale je on ten, kto rozhoduje. To je jeden dovod, preco su nevolitelni - Stefunko ako osoba je totalne mimo.

Druhy dovod je ich vizia, ak to teda uz nezmenili - vyssie dane, viac uradnikov, silnejsi stat. To je absolutne neprijatelne a chore. Som zvedavy ci niekedy daju dokopy nejaky program a navrhy, ktore chcu presadit. Potom sa k tomu bude dat normalne vyjadrit.

A varovny prst je Beblavy, vieme ako dopadli vsetky strany, kam on prisiel, ale to len pomimo ;)

Truban je ten z Websupportu nie? Nejako extra ho nepoznam, nevidel som s nim ziadnu debatu, ale ak niekto vybudoval websupport, co povazujem za pomerne velku a uspesnu firmu bez obchodovnia so statom, tak je mala sanca, ze je uplny idiot. Cize z tohto pohladu je to urcite krok spravnym smerom.
"vyssie dane, viac uradnikov, silnejsi stat" - hej, urcite.....to maju v programe....program maju uz strasne davno a strasne dlho, tusim tym zacali nejakymi programovymi viziami, da sa k nemu dostat tak na 3 kliky :)
Ja

Príspevok od užívateľa Ja » 8. Apríla 2019, 08:51

salwan napísal:
7. Apríla 2019, 19:14
bez toho, aby som tu rozpisoval dlhe eseje, michal truban ako sef PS velke meh. co vy na to?
preco? ja akoze ho vobec nepoznam, tusim som nevidel ani jeden rozhovor s nim a mam len tie povrchne informacie o websupport, cize by ma zaujimalo preco meh? co som tak velmi povrchne zachytil tak to bolo hlavne to, ze je politicky nepopisany list papiera a absolutne nevyhraneny
schelmy
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 11:13

Príspevok od užívateľa schelmy » 8. Apríla 2019, 09:19

Ja napísal:
8. Apríla 2019, 07:35
schelmy napísal:
7. Apríla 2019, 22:25
ani Truban, ani Beblavy a dokonca ani Kiska sa nehodia do vodcovskej pozicie. som zvedavy, ci si to uvedomia a najdu niekoho uveritelnejsieho.
to je prave ta chyba...ta predstava, ze na cele kazdej strany musi byt nejaky vodca, alfasamec, egomaniak typu fico, meciar, ale aj sulik a pod.....ktory o vsetkom rozhoduje, atd....to len unas su stale take potreby a nie nejaky normalny leadership..zvlast, ked strana ma byt zamerana na nejakych ideach, atd.....ja len dufam, ze kiska takym lidrom nebude......a este to by ma zaujimalo, koho uveritelnejsieho? schvalne povedz aspon 3 mena.....ze z coho vyberat
Nemusi o vsetkom rozhodovat. Prave naopak, mne sa paci, ze to nebude strana/zoskupenie jedneho cloveka, no niekto musi byt tvarou tej zmeny. A ti traja pani, nepresvedcivi, bez charizmy, podla mna velmi tazko budu oslovovat nejaku vacsiu masu. A mozu mat aj jeden z naj programov.
Uhlik
Dátum registrácie: 10. Februára 2019, 23:01

Príspevok od užívateľa Uhlik » 8. Apríla 2019, 09:24

Ja napísal:
8. Apríla 2019, 07:37

"vyssie dane, viac uradnikov, silnejsi stat" - hej, urcite.....to maju v programe....program maju uz strasne davno a strasne dlho, tusim tym zacali nejakymi programovymi viziami, da sa k nemu dostat tak na 3 kliky :)
Ja tam program nevidim, mozno na to len neviem prist - daj link pls :)

V tej ich skvelej vizii je napriklad aj:

1. Daň z nehnuteľností na základe ich trhovej hodnoty.
2. Enviromentálne dane.
3. Dane na zdraviu škodlivé tovary
4. Daň z darov a dedičstva (niečo tak zvrátené nemôže nikto príčetný ani len navrhnúť)

Tolko k daniam (skoda ze tam nie su zadine cisla, sumy, hodnoty - nic) - preto by som rad videl nejaky program s konkretnymi navrhnmi.

Plus tam maju x vselijakych napadov na zavadzanie novych uradov, kontrol a statnych podnikov, co je dalsia katastrofalna vec.

Tiez ich pohlad na migrantov je dost extremny, ale to pre mna nie je urcujuca tema.
Napísať odpoveď