prezidentské voľby 2019

všetko o čo chcete diskutovať vo všeobecnosti nájdete tu

komu by si dal svoj hlas?

Zuzana ČAPUTOVÁ
14
82%
Maroš ŠEFČOVIČ
0
Žiadne hlasovania
Róbert MISTRÍK
0
Žiadne hlasovania
Štefan HARABIN
0
Žiadne hlasovania
Marian KOTLEBA
0
Žiadne hlasovania
Béla BUGÁR
0
Žiadne hlasovania
Milan KRAJNIAK
0
Žiadne hlasovania
František MIKLOŠKO
0
Žiadne hlasovania
Eduard CHMELÁR
3
18%

Celkom hlasov: 17
Užívateľov profilový obrázok
schelmy
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 11:13

Re: prezidentské voľby 2019

Príspevok od užívateľa schelmy » 8. Apríla 2019, 09:37

Program, s ktorym pojdu do volieb este nemaju.
Ja
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 10:43

Príspevok od užívateľa Ja » 8. Apríla 2019, 10:04

schelmy napísal:
8. Apríla 2019, 09:19
Ja napísal:
8. Apríla 2019, 07:35
schelmy napísal:
7. Apríla 2019, 22:25
ani Truban, ani Beblavy a dokonca ani Kiska sa nehodia do vodcovskej pozicie. som zvedavy, ci si to uvedomia a najdu niekoho uveritelnejsieho.
to je prave ta chyba...ta predstava, ze na cele kazdej strany musi byt nejaky vodca, alfasamec, egomaniak typu fico, meciar, ale aj sulik a pod.....ktory o vsetkom rozhoduje, atd....to len unas su stale take potreby a nie nejaky normalny leadership..zvlast, ked strana ma byt zamerana na nejakych ideach, atd.....ja len dufam, ze kiska takym lidrom nebude......a este to by ma zaujimalo, koho uveritelnejsieho? schvalne povedz aspon 3 mena.....ze z coho vyberat
Nemusi o vsetkom rozhodovat. Prave naopak, mne sa paci, ze to nebude strana/zoskupenie jedneho cloveka, no niekto musi byt tvarou tej zmeny. A ti traja pani, nepresvedcivi, bez charizmy, podla mna velmi tazko budu oslovovat nejaku vacsiu masu. A mozu mat aj jeden z naj programov.
tak len otazka je potom, ze kto...ked nie napr. kiska ma sancu oslovit vacsiu masu.....aj vzhladom na prieskumy doveryhodnosti, nedoveryhodnosti + je nerealne ze by sa take meno naslo rok pred volbami...ze by niekto mohol raketovo vyletiet )a neboli by voci nemu tie vyhrady ako mas voci kiskovi a spol.) )
Uhlik
Dátum registrácie: 10. Februára 2019, 23:01

Príspevok od užívateľa Uhlik » 8. Apríla 2019, 11:38

Smer na hocikoho nakyda spinu, ked nie je, tak si ju vymysli.

Kiska ma potencial zobrat aj volicov Smeru, treba to vyuzit.

Idealne by bolo spojit sa do novej SDK, ale to je nerealne. Ak by to ale niekto dokazal, tak by sme mali jasneho vitaza volieb. Mistrik bol ale ojedinely zjav, ze dokazal vyhodir velke peniaze v prospech niekoho ineho.

Ze by to dokazal a mal robit Sulik ci Matovic si neviem celkom dobre predstaviť. Navyse su medzi "normalnymi" stranami dost velke rozdiely vo vsetkom moznom, tazko sa bude hladat prienik k nejakemu spolocnemu programu.
salwan
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 00:02

Príspevok od užívateľa salwan » 8. Apríla 2019, 11:39

Ja napísal:
8. Apríla 2019, 08:51
salwan napísal:
7. Apríla 2019, 19:14
bez toho, aby som tu rozpisoval dlhe eseje, michal truban ako sef PS velke meh. co vy na to?
preco? ja akoze ho vobec nepoznam, tusim som nevidel ani jeden rozhovor s nim a mam len tie povrchne informacie o websupport, cize by ma zaujimalo preco meh? co som tak velmi povrchne zachytil tak to bolo hlavne to, ze je politicky nepopisany list papiera a absolutne nevyhraneny
O príspevok ďalej som to trochu rozmenil na drobné.
Nemastny-neslany. Nedá jednu ucelenú intelektuálnu myšlienku
salwan

Príspevok od užívateľa salwan » 8. Apríla 2019, 11:44

Zrovna potenciál oslovovať voličov smeru by som už v tejto chvíli bral s veľkou rezervou. Možno ešte pred dvoma-troma rokmi.

Odvtedy je v konflikte s vládou a smer systematicky pracoval na komunikácii voči kiskovi.
Kotlebovska scéna je tiež proti nemu.

Momentálne má už len potenciál zjednotiť opozičnú scénu + Maďarov a osloviť nevolicov
zigo
Dátum registrácie: 12. Februára 2019, 15:13

Príspevok od užívateľa zigo » 8. Apríla 2019, 14:13

salwan napísal:
8. Apríla 2019, 11:44
Momentálne má už len potenciál zjednotiť opozičnú scénu + Maďarov a osloviť nevolicov
toto, kiska ide toho zo zaciatku s vlastnou stranou aj preto, ze:

- je stale daleko najdoveryhodnejsi politik v krajine, v ktorej zije kopec nevolicov, a kde imho vidi isty prekryv (urcite ma na to cisla, prieskumy). skratka ma sancu z tohto kolaca odkrojit ako maloktory iny na scene

- PS/Spolu su v jeho ociach maybe az prilis metske / moderne strany

a nakoniec, stale je mozna 3koalicia pred volbami (kiska si dovtedy otestuje svoj "impact" v prieskumoch, rozumej moze tym ziskat lepsi deal v pripadnej koal)
zigo

Príspevok od užívateľa zigo » 8. Apríla 2019, 14:21

pozrite tie rozhovory, nech tu nesplietame blbosti (zejo uhlik a vyssie dane)

truban vs hanzelova. velmi vagne, nepresvedcive

https://video.sme.sk/c/22090092/michal- ... video.html

truban vs vagovic (special nielen pre uhlika)

https://www.aktuality.sk/clanok/682059/ ... -zbytocna/

beblavy vs hanzelova. zrazu uplne iny vietor

https://video.sme.sk/c/22092408/beblavy ... video.html
Naposledy upravil/-a zigo v 8. Apríla 2019, 21:00, upravené celkom 1 krát.
salwan

Príspevok od užívateľa salwan » 8. Apríla 2019, 14:25

sam som zvedavy, do akych konkretnych preferencii sa tie jeho vseobecne cisla doveryhodnosti pretavia
zigo

Príspevok od užívateľa zigo » 8. Apríla 2019, 14:40

takto, pokial smer, sns, hneducki fasouni a kollar budu mat vacsinu, asi tu nebude prilis dobre... nikdajs )

a tento pruser tu realne hrozi. tesi aspon fakt, ze smer je dnes 15% jadro, plus nejakych 5% tetusky, ktore postupne vymieraju alebo rezignuju (len taky moj skromny odhad). proste nie je to ziadna 40% basta, cez ktoru sa neda preliezt. kiska spolocne s ps/spolu maju sancu atakovat vitaza volieb (hoho!)

:geek:
zigo

Príspevok od užívateľa zigo » 8. Apríla 2019, 16:01

schelmy napísal:
8. Apríla 2019, 09:19
Ja napísal:
8. Apríla 2019, 07:35
schelmy napísal:
7. Apríla 2019, 22:25
ani Truban, ani Beblavy a dokonca ani Kiska sa nehodia do vodcovskej pozicie. som zvedavy, ci si to uvedomia a najdu niekoho uveritelnejsieho.
to je prave ta chyba...ta predstava, ze na cele kazdej strany musi byt nejaky vodca, alfasamec, egomaniak typu fico, meciar, ale aj sulik a pod.....ktory o vsetkom rozhoduje, atd....to len unas su stale take potreby a nie nejaky normalny leadership..zvlast, ked strana ma byt zamerana na nejakych ideach, atd.....ja len dufam, ze kiska takym lidrom nebude......a este to by ma zaujimalo, koho uveritelnejsieho? schvalne povedz aspon 3 mena.....ze z coho vyberat
Nemusi o vsetkom rozhodovat. Prave naopak, mne sa paci, ze to nebude strana/zoskupenie jedneho cloveka, no niekto musi byt tvarou tej zmeny. A ti traja pani, nepresvedcivi, bez charizmy, podla mna velmi tazko budu oslovovat nejaku vacsiu masu. A mozu mat aj jeden z naj programov.

mokrou handrou bol aj mistrik, dlho favorit volieb, pritom ho malokto videl rozpravat (j, pokial nevstupil hlbsie do diskusii, vtedy zacal stracat). chcem tym len povedat, ze dnes vies obsah komunikovat xy kanalmi. hej, tesne pred volbami bude jedna diskusia za druhou, tv i online, viac nez kedysi, a ano, ktore mozu vyrazne zavazit, ale ktovie, mozno uz budu v takom nastaveni, ze truban bude na obraze minimalne a teda budu mat jasne vykrystalizovanu no1
Napísať odpoveď