prezidentské voľby 2019

všetko o čo chcete diskutovať vo všeobecnosti nájdete tu

komu by si dal svoj hlas?

Zuzana ČAPUTOVÁ
14
82%
Maroš ŠEFČOVIČ
0
Žiadne hlasovania
Róbert MISTRÍK
0
Žiadne hlasovania
Štefan HARABIN
0
Žiadne hlasovania
Marian KOTLEBA
0
Žiadne hlasovania
Béla BUGÁR
0
Žiadne hlasovania
Milan KRAJNIAK
0
Žiadne hlasovania
František MIKLOŠKO
0
Žiadne hlasovania
Eduard CHMELÁR
3
18%

Celkom hlasov: 17
Užívateľov profilový obrázok
Uhlik
Dátum registrácie: 10. Februára 2019, 23:01

Re: prezidentské voľby 2019

Príspevok od užívateľa Uhlik » 25. Apríla 2019, 13:06

Ja povazujem za platbu statu vsetko to, co zaplatim statu a jeho instituciam. Je na tom nieco nespravne? Ako sa to nazve je uplne jedno, tie peniaze zaplatim ja a idu statu.

Velke firmy vzdy budu platit malo, alebo nic, na tom sa asi zhodneme. Neexistuje sposob ako to zmenit. Mozes im zamedzit pristup na trh, ak toto a hento, ale ani to sa neda neobmedzene a pre nas ako SVK by to nic neprinieslo.

Ja si myslim, ze stat ma penazi moc, zaroven ze ma moc pravomoci a takisto moc zamestnancov. A tiez ze sa dobre nestara o ludi, o ktorych by sa mal.

To, ze u nas nic nefunguje (teda nic statne, ze ;) ) som pisal, preto nemozme pristupit na stratu danovej suverinity, lebo je to nas koniec, nebude nic, preco by sem mal prist investor, ak budu rovnake sadzby dani. Rovnake vypocty uz davno su, neviem ci uplne vo vsetkych statoch, ale su. Uctovne standardy sme mali uz na skole a je to pekne stara vec. Ak tam treba nieco upravit, tak proti tomu asi nikto nebude. Rovnaky vypocet ti ale nijako nepomoze, ked si Cyprus da dan 1%.

Nikto ti neda ziadne peniaze, ak nemusi. Podnikatel ti da presne taky plat aky musi, alebo aky si vyjednas, ak to bude v takej sume, aku je ochotny zaplatit. A to sme zase tam, ze cim viac si zoberie stat, tym menej ti zostane. Ak zamestanavs ludi, tak presne vies kolko ti musi ten clovek zarobit, aby mohol mat nejaky plat - a ten plat ratas ako cenu prace + ostatne naklady nanho. Jeho cista mzda ta v tomto pripade vobec nezaujima.

Ak poznas nejaku krajinu, kde velke firmy platia velke dane a stredna trieda male, tak sem s nou, tak to nemoze fungovat, ani to tak nefunguje. Ale mozno sa mylim.

A ano, zijem v predstave, ze stat je zly vlastnik, zly hsopodar a zly menezer. Ze vacsina penazi, ktore mu zaplatim je bud rovno ukradnuta, alebo pouzita na somariny a zaroven viem, ze ked sa nedajboze dostanem do situacie, ze budem potrebovat pomoc, tak mam smolu a nic dostojne a na urovni od statu nedostanem, resp.,ze ta sanca je tak 20%.

Ak zastupujes aj mensie firmy, tak vies ako to u nas funguje. Oficialne (prave kvoli nehoraznym odvodom) je plat maly a zbytok sa vyplaca bokom, je celkom mozne, ze znizenie odvodov by prinieslo vacsiu vybratu sumu, lebo by uz nikto nepotreboval takto klamat. To iste s DPH a sluzbami, ale aj tovarmi bez papiera atd atd. Aj ta namaha na optimalizaciu nieco stoji a ak to neprinesie podstatnu usporu, tak to nikto robit nebude.
marcel
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 22:07

Príspevok od užívateľa marcel » 25. Apríla 2019, 18:41

evidentne vsichni makate jak kone kdyz mate cas psat nekonecny posty o politice :mrgreen:
Ja
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 10:43

Príspevok od užívateľa Ja » 25. Apríla 2019, 19:34

marcel napísal:
25. Apríla 2019, 18:41
evidentne vsichni makate jak kone kdyz mate cas psat nekonecny posty o politice :mrgreen:
Ja som v pohode, ja sa citim dobre, ja si to uzivam...mna plati uhlik svojimi 65% mesacne za nic :)
marcel
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 22:07

Príspevok od užívateľa marcel » 25. Apríla 2019, 21:24

Ja napísal:
25. Apríla 2019, 19:34
marcel napísal:
25. Apríla 2019, 18:41
Ja som v pohode, ja sa citim dobre, ja si to uzivam...mna plati uhlik svojimi 65% mesacne za nic :)

asi se prestehuju na Slovensko, kdyz to tam za me odmaka uhlik :D
schelmy
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 11:13

Príspevok od užívateľa schelmy » 11. Júna 2019, 12:17

Keď to takto pôjde ďalej, tak kresťania si môžu spraviť vlastné parlamentné voľby. :D
Ja

Príspevok od užívateľa Ja » 11. Júna 2019, 14:35

sutaz o to, kto je vacsi hardcore krestan ...paci sa mi to.....discipliny: maraton otcenasov, krestansky rap - pocet urazok homosexualov a liberalov za minutu, pocitanie potratov..mozno bude aj slavnostna ejakulacia
zigo
Dátum registrácie: 12. Februára 2019, 15:13

Príspevok od užívateľa zigo » 11. Júna 2019, 19:00

Igorovi by som veru doprial tych 4,9

#odvazne
Uhlik
Dátum registrácie: 10. Februára 2019, 23:01

Príspevok od užívateľa Uhlik » 11. Júna 2019, 19:54

Matovica mam celkom rad, ale je pravda ze robi divne veci...

Ak mu odide Remisova, moze mat celkom problem. 4,9 bude mega problem pre nas vsetkych a nerozumiem celkom tomu, ked mu to niekto praje...
zigo
Dátum registrácie: 12. Februára 2019, 15:13

Príspevok od užívateľa zigo » 11. Júna 2019, 20:18

Uhlik napísal:
11. Júna 2019, 19:54
4,9 bude mega problem pre nas vsetkych
a tiez nemusi byt

#jenasviac
Ja

Príspevok od užívateľa Ja » 11. Júna 2019, 20:32

Uhlik napísal:
11. Júna 2019, 19:54
Matovica mam celkom rad, ale je pravda ze robi divne veci...

Ak mu odide Remisova, moze mat celkom problem. 4,9 bude mega problem pre nas vsetkych a nerozumiem celkom tomu, ked mu to niekto praje...
Ok, prajem mu tolko, kolko kollarovi...0.9
Napísať odpoveď