prezidentské voľby 2019

všetko o čo chcete diskutovať vo všeobecnosti nájdete tu

komu by si dal svoj hlas?

Zuzana ČAPUTOVÁ
13
81%
Maroš ŠEFČOVIČ
0
Žiadne hlasovania
Róbert MISTRÍK
0
Žiadne hlasovania
Štefan HARABIN
0
Žiadne hlasovania
Marian KOTLEBA
0
Žiadne hlasovania
Béla BUGÁR
0
Žiadne hlasovania
Milan KRAJNIAK
0
Žiadne hlasovania
František MIKLOŠKO
0
Žiadne hlasovania
Eduard CHMELÁR
3
19%

Celkom hlasov: 16
Užívateľov profilový obrázok
zigo
Dátum registrácie: 12. Februára 2019, 15:13

Re: prezidentské voľby 2019

Príspevok od užívateľa zigo » 27. Februára 2019, 16:38

Ja napísal:
27. Februára 2019, 15:44
zigo napísal:
27. Februára 2019, 15:33
a zalezi vobec na nejakom mikloskovi (?)

Je v podstate dost jedno ci odstupi / neodstupi pred 1 kolom. V 2 kole samozrejme podpori demokratickeho kandidata
co je na tom samozrejme? tak ako minule radicovu proti preboha gasparovicovi?
Mikloško, ktorý bol kandidátom KDS, v noci vyhlásil, že sa nezúčastní druhého kola a nikoho nebude odporúčať voliť.

https://www.pluska.sk/ine/prilohy/miklo ... dpori.html
moja predikcia ;)

stale som vsak toho nazoru, ze ferko je jeden z poslednych, ktory moze nejakym sp ovplyvnit tieto volby

a ked uz sme zasli az sem, tuto jeho fanboy pistik vcera spisal taketo a je to pomerne triezve, hla:
slovensko má po reformách zo začiatku tisícročia a po predošlom zvolení Andreja Kisku znovu šancu prekvapiť celý okolitý svet.

Rozhodnutie Roberta Mistríka vzdať sa v prospech protikandidátky je racionálne, pretože vychádza z jej rastúcich čísel. A je tiež ľudsky pekné, pretože zabúda na vynaložené prostriedky i na vysoké percentá z nedávnej minulosti. Ale je paradoxne aj prejavom spravodlivosti, keďže to bol práve Mistrík, kto predčasne, práve pre svoje vyššie percentá dané skoršou kampaňou, pomkol tábor demokratov k planým rečiam o rýchlom vzdávaní sa bez diskusie o obsahu. Práve príbeh Zuzany Čaputovej ukazuje, o čo by sme prišli. Napriek tomu je Mistríkov krok hoden úcty.

Pán Mistrík, ďakujem.

Po Mistríkovom kroku je Zuzana Čaputová hlavným kandidátom lepšieho Slovenska proti Šefčovičovi a Harabinovi, teda dvom ľuďom Smeru, HZDS, SNS a časti dezorientovaných katolíkov. Ešte nie je nič rozhodnuté, ale jej šanca je z troch dôvodov veľká.

1. Zuzana Čaputová je dobrý človek. To nie je triviálne, to je vzácne. Ale ona nie je ten typ dobrého človeka, ktorý v sporoch s hrubými protivníkmi umiera na jemnocit. Ona je bojovník a vie vyhrať aj proti presile.

2. Slovenskom prebieha vlna čohosi silného, čo dostalo meno slušnosť. Táto vlna rozhodla župné voľby, a po vražde novinára a jeho snúbenice zaplnila námestia a úplne ovládla aj voľby komunálne. Zuzana Čaputová je kandidátka ako vyšitá z tohto typu objednávky.

3. Žiaden iný z troch top favoritov nemá také čisté konto a takú dobrú minulosť, ako ona. Šefčovič už mítinguje s Ficom, takže už ani len nehrá, že nie je človekom Smeru. A hra sudcu Harabina na apoštola kresťanskej civilizácie je pri jeho minulosti aj prítomnosti taká hanebná, že oslovuje nepríjemne široké okraje, ale nie katolícky mainstream. Z hľadiska charakteru aj profesionality teda nemá Zuzana Čaputová medzi troma favoritmi súpera.

Napriek týmto nekonečným prednostiam Zuzany Čaputovej však nie je nič rozhodnuté. Slovensko už ukázalo, že si vie zvoliť dobre, ale aj katastrofálne, a to opakovane. Len si pripomeňme, že Mečiar vyhral aj voľby v roku 1998, teda po rozkradnutí štátu, únose aj vražde Róberta Remiáša. A najviac percent mal ešte aj v roku 2002...

Ale najmä – po tom, čo viacerí katolícki aktivisti vnútili časti verejnosti dojem, že teraz ide najmä o kultúrne vojny, čelia dnes práve oni a ich časť verejnosti nezmyselnej dileme. Majú v druhom kole voliť Zuzanu Čaputovú, lebo je to z troch favoritov zjavne najlepší kandidát, alebo Šefčovičo-harabina, lebo oni dvaja vravia, že sú za kresťanské hodnoty? Takže charakterová rovnosť liberálky alebo celoživotná pretvárka oportunistov? Poctivý život a odvaha bojovníčky alebo vypočítavé kresťanské slová exkomunistov? Slušné Slovensko alebo konšpirácie proti nemu? Až sem to zašlo.

Šanca Zuzany Čaputovej je po utorku veľká. Ak sa dokáže prihovoriť aj tým veriacim, ktorí sú zneistení zúžením sveta na tri témy, vyhrá. Ale oni budú musieť aspoň počúvať.

Pokúsme sa o to všetci.
https://www.tyzden.sk/nazory/53729/stef ... j/?ref=tit
Uhlik
Dátum registrácie: 10. Februára 2019, 23:01

Príspevok od užívateľa Uhlik » 27. Februára 2019, 16:58

1.) Madari volit Sefcovica nebudu
2.) Nikto z opozicie (tej "normalnej" = Olano, SAS) volit Sefcovica nebude
3.) Odporucanie Mikloska nema ziadny vyznam tak ako aj cely Miklosko - ma to vyznam, len ak by hrozilo, ze sa Caputova nedostane do 2.kola, aj ked teoreticky sa to moze stat (viď Kukanova velmi podobna situacia pred 12? rokmi).

Strasne precenujete "katolikov" - v skutocnosti je ich uplne minimun, teda takych, co by realne dali na najeky nazor Mikloska ci miestneho farara.

Azia, teda nas vychod za Popradom ;) bude volit dementne, tak ako vzdy v historii, to iste napriklad okres Prievidza ci Trencin + Orava. Tomu nic nepomoze a vzdy to tak bude. Dam krk na to, ze farmari, ktori teraz prostestuju budu zase volit dementne ako vzdy predtym, to su stratene pripady. Poznam ludi, ktori volili dlho dlho HZDS a potom dlho dlho SMER, najlepsie, co sa moze stat je, ze volit prestanu, ale mysliet si, ze zrazu zvolia Caputovu je uplne mimo.

Caputova musi oslovit nevolicov na temu dost bolo Smeru a nesmie odradit volicov SAS a Olano. A ma vyhrate, ake jednoduche :)
Dempsey
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 13:36

Príspevok od užívateľa Dempsey » 27. Februára 2019, 17:20

salwan napísal:
27. Februára 2019, 16:01
som sam zvedavy, ci sa znizi v diskusiach az na tak nizku uroven ako naznacuju prve utoky od blanara a blahu, alebo ci len necha smeracku masineriu v pozadi hrat tieto hry a zostane kultivovany ako doposial.
Myslim, ze to bude klucove, co tyka tychto volieb. Ak by ostal kultivovany ako doposial, vyrazne by znizil svoju sancu. Co by nedavalo logiku, aby nezautocil na najnizsie pudy. Nemyslim, ze budu stacit utoky cez proxy bojovnikov stylu Bl Bl. Plus automaticky mozeme predpokladat, ze Sefcovic akceptoval premisu, ze v pripade zvolenia, musi vymenovat istu osobu za predsedu US. To bol aj jeden z dovodov (cisto moja spekulacia), preco nakoniec "nezlomili" Lajcaka. Proste nebol ochotny robit zo seba uplneho poskoka. U Sefcovica mam uplne opacny pocit. Uz len to reznove video mierne naznacuje, akym smerom sa bude uberat. A s bliziacim sa terminom len pritvrdia. Okrem spominanej "liberalnej" agendy este ocakavam utoky v zmysle "nedostatocneho krestanstva".
salwan
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 00:02

Príspevok od užívateľa salwan » 27. Februára 2019, 17:27

dlho som si myslel, ze budeme svedkami velkych skokov tesne pred volbami a potom uz pri samotnych volbach, kt. nezachytia posledne prieskumy.
este sme nemali poriadnu televiznu debatu vsetkych relevantnych kandidatov a vela ludi sa pri volbe medzi podobnymi kandidatmi rozhodne na poslednu chvilu, ako v minulych volbach.

myslel som si, ze caputova prejde do 2. kola na ukor mistrika. ale sokoval ma v predstihu az tak vyrazny skok v poslednom prieskume focusu.
a odstupenie mistrika v podstate zprehladnilo situaciu aspon na tej casti spektra. mala by to byt uz jasna zalezitost.

na tej druhe strane som tak trochu sipil, ze harabin preskoci sefcovica. pretoze sefcovic je uspavanka. a ak sa teda v debatach ukaze ten agresivny harabin, ktory totalne prevalcuje moderatorov (ako v diskusii dennika n ) a spravi celu debatu o sebe ala trump. ked som si vypocul podcast z tej debaty, tak som mal take de ja vu az ma striaslo.
ale odvtedy vidim casto unaveneho hla-sku-ju-ce-ho harabina, ktory je dost nudny.
navyse sefcovic ma v prvom kole vysoke dno, aj ked hoci asi nizky strop.
a kotleba parazituje na tom istom volicovi ako harabin.
takze neviem
schelmy
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 11:13

Príspevok od užívateľa schelmy » 27. Februára 2019, 17:50

Uhlik napísal:
27. Februára 2019, 16:58
Strasne precenujete "katolikov" - v skutocnosti je ich uplne minimun, teda takych, co by realne dali na najeky nazor Mikloska ci miestneho farara.
Tomuto tiez nerozumiem, bavime sa o 5% mozno? Vo svojom okoli, alebo co citam aj komentare, tak ak sa aj nejaky katolik este najde, tak je tak znechuteny sucasnou vladou, ze viera "proti smeru" je o mnoho silnejsia ako viera v niekoho ineho.
Ja
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 10:43

Príspevok od užívateľa Ja » 27. Februára 2019, 18:42

schelmy napísal:
27. Februára 2019, 17:50
Uhlik napísal:
27. Februára 2019, 16:58
Tomuto tiez nerozumiem, bavime sa o 5% mozno? Vo svojom okoli, alebo co citam aj komentare, tak ak sa aj nejaky katolik este najde, tak je tak znechuteny sucasnou vladou, ze viera "proti smeru" je o mnoho silnejsia ako viera v niekoho ineho.
Ved to mozno bude akurat tych 5 percent v prospech sefcovica a 5 percent co bude caputovej chybat
Uhlik
Dátum registrácie: 10. Februára 2019, 23:01

Príspevok od užívateľa Uhlik » 27. Februára 2019, 20:40

5% ani nahodou. Bavime sa o pocte ludi, ktori su schopni v druhom kole zahlasovat za Sefcovica po tom, co v prvom kole daju hlas Mikloskovi. Uz 5% hlasov pre Mikloska v prvom kole je blbost a ak sa da stavit na to, ze ich nedostane idem do toho.
mito
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 07:07

Príspevok od užívateľa mito » 27. Februára 2019, 20:45

Prve kolo bude v pohode. Caputova a Sefcovic pojdu dalej. A potom zacne armagedon. Kazdy smerak pri kazdej prilezitosti si "kopne" do Caputovej za LGBTI atd. Podla mna Sefcovic nebude taky tvrdy. To za neho spravia Blaha, Fico, Blanar atd.
Co sa tyka Mikloska neviem si predstavit ze by podporil Caputovu.
salwan
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 00:02

Príspevok od užívateľa salwan » 1. Marca 2019, 21:10

no, co hovorite na najnovsie cisla.

predsa len sa vyrazne posunuli. posledne prieskumy namerali caputovej 40-50% v 1.kole a 64%/vs sefcovic/, resp. 72%/vs harabin/ v 2.kole.

caputova poraza oboch medzi ludmi nizsieho vzdelania, v malych obciach, volicmi mostu, kdh, sme rodina, nevolicmi.. volicmi kotlebu /vs sefcovic/, volicmi sns /vs harabin/ dokonca vs harabin je to 50:50 medzi volicmi smeru.

http://www.tvnoviny.sk/prezidentske-vol ... druhe-kolo#

čiže, ukazuje sa, ze extremna pravica, konzervativni a volici kotlebu a harabina nejdu automaticky v hufoch ku sefcovicovi. a proti harabinovi by zas sli volici sns, aj do velkej miery smeru

Je to len prieskum a do 2.kola je ešte daleko, ale tak dobre cisla som necakal
Naposledy upravil/-a salwan v 2. Marca 2019, 01:38, upravené celkom 1 krát.
schelmy
Dátum registrácie: 11. Februára 2019, 11:13

Príspevok od užívateľa schelmy » 1. Marca 2019, 21:21

Da to v prvom, len ci jej to uznaju, kedze ustavu pisal Hrnko.

Ustavny sud nemame, tak som zvedavy jak to dopadne.
Napísať odpoveď